Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Originální plastové obaly a květináče
16.03.2023
Originální plastové obaly a květináče
Barevné plastové obaly na květináče vás budou inspirovat při krášlení vašeho domova. Jejich hlavní výhodou je to, že je můžete měnit podle nálady. číst celé
Jaro opět přichází
13.02.2023
Jaro opět přichází
Přicházející jaro je obdobím, kdy nás čeká nejen práce na zahradě, ale také si můžeme tento krásný čas zpříjemnit originálními zahradními dekoracemi. číst celé
Dekorační metráž a její použití
13.02.2023
Dekorační metráž a její použití
Jestliže máte rádi originální prvky na vašem oblečení nebo například na kabelce, pak je dobrým tipem využít flitry nebo zajímavé řetízky v dekorační m... číst celé
Zobrazit všechny články

Sledujte nás na FACEBOOKu

 

Můžete využít moderní platby

/fotky65856/www.thepay.cz_1.png

 

HODNOCENÍ ZÁKAZNÍKŮ

Přidáno 29. 12. 2022
100%
rychlost dodání, produkt splnil očekávání
 
Přidáno 22. 12. 2022
100%
Vše OK.

Přidáno 12. 12. 2022

100%
Krásný bohatý výběr. Vše pečlivě
zabaleno a brzké doručení - andílci od Vás budou
krásným dárkem. Děkuji

 

 

                                                      

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Dušičkový věnec ve vlastní režii
20.09.2018

Dušičkový věnec ve vlastní režii

Dušičky, tedy den, který pamatuje na ty, kteří již nejsou mezi námi, se snaží většina rodin držet. Tudíž se nebojí investovat do nákupu různých křížů, luceren, a dokonce ani honosných dušičkových věnců, které posléze pokládají na hrob svým milovaným.

V současné době je trh přepěchován různými kýči, a to včetně těchto pietních výrobků, kterými kupříkladu zejména typický asijský trhovec přeplní pulty svého obchodu před příchodem tohoto pro ně nic neříkajícího svátku.

Mezi typické pietní věnce poté patří ty, které jsou honosné a doplněné zejména o kýčovité umělé květiny, které k sobě mnohdy ani příliš neladí. Pokud tedy nechcete, aby náhrobek vašich blízkých připomínal pouťovou atrakci, vyrazte na nákupy náčiní potřebného k tomu, abyste si svůj dušičkový věnec mohli zhotovit sami doma. Je to totiž jednodušší, než si myslíte.

Základem úspěchu je věnec

výroba dušičkového věnceSamozřejmě dušičkový věnec nemusí mít podobu pouze klasického věnce, nýbrž například i srdce či kříže.

Pokud ovšem sázíte na osvědčenou klasiku, nejspíše přeci jen sáhnete po klasickém věnci, který se nejvíce prodává v podobě polystyrénového základu.

Do něj můžeme posléze zapichovat různé slaměnky či statice. Základ věnce tak můžeme naprosto celý pokrýt tímto způsobem a dále přidávat i různé větvičky, či různé drátky ze slámy a podobně.

Ty se ovšem spíše hodí pro věnce, které jsou vyrobeny z chvojí či listů.

Věnec ozdobte podle vaší aktuální nálady a nápaditosti

Dušičkový věnec, ač slouží k účelům, které nejsou příliš příjemné, může vypadat skvostně, když propustíte uzdu své fantazii. Do základu věnce, který již máte, si totiž můžete zapichovat například různé větvičky s plody, mezi které nejčastěji patří šišky, trnky, šípky, pámelník anebo hložinky.

Pokud se rozhodnete do věnce zapíchnout například trs jeřabin, jistě vás jeho celkový vizuální vzhled mile překvapí. Když do věnce budeme vkládat šípky, je především důležité, abychom z haluzí šípků odstranily nepříjemné trnky, abychom se neporanili a mohli s celým věncem lépe manipulovat.

Pokud se rozhodneme věnec ozdobit větvičkami s plody, nejlepší způsob, jak to udělat je svázat je do různých snopků a posléze je na věnec připevnit. Všechny tyto přírodniny si ovšem můžeme pohodlně i zakoupit a nemusíme se tak trmácet po lese a shánět šišky, šípky a podobné dekorace tam.

Rozhodně nevypadá hezky, kdy jakékoliv podzimní přírodniny začneme přibarvovat. Tyto techniky se spíše hodí pro výrobu vánočních věnců, tudíž jejich čas teprve přijde. Na dušičkovém věnci při barevná příkrasa vypadala velmi lacině a nevkusně.

Suché květiny udělají velkou parádu

dušičkový věnecNaprostou nezbytností dušičkového věnce jsou suché květiny. Slaměnky, růže, zlatobýl či vratič jsou květinami, které řada lidí nejraději používá na správný dušičkový věnec.

Vždy záleží na tom, komu budeme tento věnec pokládat na hrob.

Základem je ovšem volit barvy, které jsou pietní, nikoliv nějaké kýčovité a velmi pestré barvy, ty raději vynechejte.

Velmi pěkně na dušičkovém věnci vypadá nachová či bílá barva, kterou překypují zejména růže, řebíček či slaměnky.

Neurazí ani fialová, kterou naleznete na aregatu či statici. Velmi dobře tyto barvy ladí k takzvané okrově zelené barvě, která působí velmi přírodně.

Nevolte ovšem barvy, které jsou buď zlaté či červené. Tyto barvy si opět ponechte na svůj vánoční věnec.

Základem úspěchu je fantazie

Jelikož se dá celá řada dekorací vhodných pro dušičkové věnce zakoupit, nemusíme se ve své fantazii příliš mnoho krotit. Záleží, abychom zkombinovali to, co se nám líbí s tím, co měli rádi ti, kteří již nejsou mezi námi a kterým chceme tímto věncem uctít jejich památku.

Dušičkové věnce, které si navíc vyrobíte sami doma takzvaně na koleni, jsou mnohem srdečnějším vzkazem těm, které jsme milovali než ty, které se dají zakoupit v supermarketech.

Vše potřebné pro výrobu dušičkového věnce najdete zde.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

PROHLÉDNĚTE SI NAŠE JARNÍ A VELIKONOČNÍ DEKORACE

 

 

 

INFORMACE PRO VÁS

O nás

Obchodní podmínky + GDPR

Doprava a platba

Kontakt

Blog

Napsali o nás

Hodnocení zákázníků

Reklamační formulář

 

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Ing. Pavel Hrzibek
Družstevní 5/391
Štěpánkovice
747 28

IČ: 87674599

DIČ: CZ8302275553

Jsme plátci DPH

 

INFORMACE PRO VÁS

 PO DOMLUVĚ SI MŮŽETE OBJEDNÁVKU VYZVEDNOUT U NÁS

© Copyright 2022 Ing. Pavel Hrzibek
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz